پارسی پدیا

تاریخ: جمعه 25 تیر 1389 ساعت: 19:19 بازدید: 479 نویسنده: Mehrdad-p70

ادامه مطلب را حتما بخوانید ................................................................                                                                                       موضوعات:مطالب مذهبی ,
حضرت-ابوالفضل-عباس-(ع)-..... حضرت-ابوالفضل-عباس-(ع)-..... حضرت-ابوالفضل-عباس-(ع)-..... حضرت-ابوالفضل-عباس-(ع)-..... حضرت-ابوالفضل-عباس-(ع)-..... امتیاز : 936 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 25 تیر 1389 ساعت: 19:00 بازدید: 509 نویسنده: Mehrdad-p70
امام-حسین-(ع)-.... امام-حسین-(ع)-.... امام-حسین-(ع)-.... امام-حسین-(ع)-.... امام-حسین-(ع)-.... امتیاز : 997 ادامه مطلب| دیدگاه(1)

تاریخ: شنبه 19 تیر 1389 ساعت: 16:23 بازدید: 3844 نویسنده: Mehrdad-p70

هدیه مبعث پارسی پدیا به کاربران خود چیزی نیست جز 2 آهنگ بسیار زیبا یکی از استاد بزرگ موسیقی ایران فرهاد مهراد و دیگری آهنگ مولا جان اصفهانی ........                                                                                                                                                              لطفا احساس خود را در لحظه شنیدن فریاد "محمد" مهراد برای ما بگید ( خودایی خیلی زیباست..)موضوعات:موسیقی ,
2-آهنگ-زیبا-در-مورد-حضرت-محمد.... 2-آهنگ-زیبا-در-مورد-حضرت-محمد.... 2-آهنگ-زیبا-در-مورد-حضرت-محمد.... 2-آهنگ-زیبا-در-مورد-حضرت-محمد.... 2-آهنگ-زیبا-در-مورد-حضرت-محمد.... امتیاز : 1105 ادامه مطلب| دیدگاه(1)

تاریخ: جمعه 18 تیر 1389 ساعت: 16:23 بازدید: 431 نویسنده: Mehrdad-p70

سلام دوستان ، مبعث مبارکLaughing   Yell                                                                                                                                                                                                         در ادامه مطلب متنی را می خوانید که از ویکی پدیا گرفته شده است (البته با کمی تغییر) که مقاله ای بسیار کامل و جامع است به همین دلیل این مقاله در ویکی پدیا نامزد انتخاب به عنوان مقاله برگزیده است ، از تمام ایرانی های وطن پرست مسلمان خواهش می کنم به این آدرس بروند و به این مقاله رای بدهند تا به عنوان مقاله برتر برگزیده و مایه ی افتخار و سربلندی مسلمانان جهان و شادی همه ایرانیان گردد... Kiss                                                                                                                          موضوعات:مذهبی ,
-پیامبر-اکرم-.............-مبعث-مبارک -پیامبر-اکرم-.............-مبعث-مبارک -پیامبر-اکرم-.............-مبعث-مبارک -پیامبر-اکرم-.............-مبعث-مبارک -پیامبر-اکرم-.............-مبعث-مبارک امتیاز : 930 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 18 تیر 1389 ساعت: 14:42 بازدید: 320 نویسنده: Mehrdad-p70

یک کشف حیاتی در ماه
کشف مکانی برای سکونت در ماه :                                                                                                                                                                                                                                                   
کشف محل سکونت در ماه

 محققان آژانس فضایی ژاپن موفق به کشف حفره ای گدازه ای در کره ماه شده اند که به باور آنها این حفره مکانی مناسب برای ساخت اقامتگاههای فضایی در آینده ای نه چندان دور خواهد بود.
 به گزارش خبرگزاری مهر، ساختن خانه ای در نزدیکی یک حفره یا یک دریا در ماه شاید زیبا و رویایی به نظر بیاید اما گروه هایی که قصد زندگی در کره ماه را دارند شاید در صورت زندگی در یک حفره شانس نجات بیشتری داشته باشند. این پیام توسط گروهی از دانشمندان ارائه شده است که موفق به کشف حفره ای عظیم و عمیق در این کره شده اند و به اعتقاد آنها این حفره می تواند بهترین مکان برای سکونت در ماه باشد.

 

این حفره عمودی که در منطقه آتشفشانی تپه های ماریوس قرار گرفته است وسعتی برابر 64 متر داشته و عمق آن بیش از 79 متر تخمین زده شده است. از آن مهمتر دانشمندان اعلام کرده اند این حفره به واسطه لایه ای نازک از مواد آتشفشانی از برخوردهای کیهانی که در ماه رواج فراوانی دارند و از آب و هوا و حرارت غیر قابل تحمل کره ماه در امان است. این ویژگی حفره کشف شده را به گزینه ای مناسب برای انجام اکتشافات بیشتر و مکانی برای اقامت احتمالی فضانوردانی که در آینده به کره ماه سفر خواهند کرد، تبدیل می کند.

 به گفته محققان آژانس فضایی ژاپن، حفره های گدازه ای کره ماه مکانهایی با ارزش و مهم برای پایگاه های قمری آینده به شمار می روند که به منظور اکتشافات محلی و توسعه سازه ها و همچنین ماموریتهای دوردست در این کره احداث خواهند شد. هر نوع حفره گدازه ای در این کره می تواند به عنوان پناهگاهی بالقوه مورد استفاده قرار گیرد و فضانوردان را در تغییرات شدید آب و هوایی و از برخوردهای کیهانی حفظ کند.

حفره های گدازه ای در گذشته نیز در کره ماه یافت شده بودند اما دانشمندان معتقدند این حفره جدید به دلیل ویژگی های خاص لایه گدازه ای مقاومی که دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است. این نوع از حفره ها در زمین و مریخ نیز وجود دارند. این حفره ها در اثر جریان گدازه ها، انفجارات آتشفشانی، فعالیتهای ارتعاشی سیاره و یا تخریبهای زمینی در اثر برخورد شهابسنگها به وجود می آیند. دانشمندان با استفاده از تصاویر با کیفیت از مدارگرد ژاپنی SELENE موفق به کشف این حفره گدازه ای شده اند.

بر اساس گزارش سی ان ان، سازمان فضایی آمریکا در حال حاضر به صورت مداوم در تلاش برای ارائه برنامه هایی جامع برای بازگرداندن انسان به کره ماه است. این سازمان علاوه بر مشکلاتی که برای طرح این برنامه ها در پیش رو دارد با مشکلی بزرگ و در حال حاضر حل نشدنی به نام سرمایه اجرا نیز مواجه است.
یک کشف نجومی دیگر

کشف منظومه ی خرشیدی مانند منظومه ی خوشیدی زمین :


 خترشناسان موفق به یافتن جهانی کوچک متشکل از سه ستاره بر مدار ستاره ای در فاصله 27.8 سال نوری از زمین شده اند که امکان مشاهده آن با چشم غیر مسلح وجود دارد.
 ه گزارش خبرگزاری مهر، سیاره های جدید با ابعادی 3.5 تا 24.9 برابر سیاره زمین در مدار این ستاره در حرکت بوده و منظومه خورشیدی کوچکی را به وجود آورده اند. اخترشناسان امیدوارند این یافته بتواند در کشف جهانهایی کوچکتر از جهان یافته شده که احتمال وجود حیات نیز در آن وجود دارد کمک کند. تیم بین المللی کاشف این منظومه سیاره چهارمی که بر مدار ستاره شبه خورشیدی 23 لیبری در فاصله 84 سال نوری در حرکت است را نیز کشف کرده است.

 تاره 61 ویرجینیز در صورت فلکی Virgo قرار داشته و امکان مشاهده آن از هر دو نیم کره زمین وجود دارد، جرم این ستاره 0.96 برابر جرم خورشید بوده و تنها تفاوت آن با خورشید سطح پایین تر نور آن است.

سیاره های عضو خانواده این ستاره توسط اخترشناسان انگلیسی، استرالیایی و آمریکایی و با کمک گرفتن از تلسکوپ Anglo- Australian در نیو ساوث ولز و تلسکوپ Keck در هاوایی شناسایی شده اند. این سیاره ها به واسطه تاثیر نیروی کشش سیاره ها بر روی نور ستاره مادر که در شناسایی یک سیاره روشی متداول به شمار می رود، شناسایی شدند.

سیاره چهارمی سیاره ای در ابعاد سیاره مشتری است که در مدار ستاره 23 لیبرای در صورت فلکی لیبرا در حرکت است. در سال 2006 سیاره ای دیگری در مدار این سیاره کشف شده بود. حرکت کامل به دور این ستاره برای سیاره اش در حدود 14 سال زمینی زمان خواهد برد در حالی که سیاره مشتری طی 12 سال می تواند خورشید را دور بزند.

بر اساس گزارش تلگراف، اخترشناسان معتقدند منظومه ای خورشیدی دوردست نسبت به منظومه خورشیدی ما بسیار متفاوت به نظر می رسند زیرا یا سیاره ها بسیار کوچک هستند و یا مدار حرکتی آنها کاملا بیضوی است، در مقابل این سیاره جدید از مداری بزرگ و تقریبا گرد برخوردار است و برای اولین بار دانشمندان موفق به مشاهده منظومه ای شده اند که شباهت زیادی به منظومه خورشیدی ما دارند.

                                        Papedia.blogveb.comموضوعات:جالب و خواندنی ,
2-کشف-فضایی-جالب-و-مهم 2-کشف-فضایی-جالب-و-مهم 2-کشف-فضایی-جالب-و-مهم 2-کشف-فضایی-جالب-و-مهم 2-کشف-فضایی-جالب-و-مهم امتیاز : 901 دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 17 تیر 1389 ساعت: 15:53 بازدید: 386 نویسنده: Mehrdad-p70

اول اینکه پیروزی پرسپولیس را تبریک می گم.

 دوم اینکه شاعر میگه:

گریه کن گریه قشنگه             ...            گریه سهم دل تنگه


ولی وقتی که همگی میگیم بازی مساوی نشه پس یکی میبازه و یکی می بره و این بچه بازی ها زشته!!


ولی از این حرفها گذشته دم آقا کریم گرم که ما را از این مساوی ها نجات داد و به افتخار این برد شیرین در ادامه مطلب درباره این کاپیتان دوست داشتنی مطالب جالبی گذاشتم ...
Perspolice

................................................
 
... و پایان دربی 68


موضوعات:ورزشی ,
سلطان-کاپیتان-ها-کریم-باقری-..................... سلطان-کاپیتان-ها-کریم-باقری-..................... سلطان-کاپیتان-ها-کریم-باقری-..................... سلطان-کاپیتان-ها-کریم-باقری-..................... سلطان-کاپیتان-ها-کریم-باقری-..................... امتیاز : 988 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 17 تیر 1389 ساعت: 15:48 بازدید: 304 نویسنده: Mehrdad-p70

تمامی مطالب در حریم عشق از کتاب در حریم عشق آقای سيّد عبداللّه حسينى می باشد.

درد عشق


درد عشقى كشيده ام كه مپرس
زهر هجرى چشيده ام كه مپرس
گشته ام در جهان و آخر كار
دلبرى برگزيده ام كه مپرس
آنچنان در هواى خاك رهش
مى رود آب ديده ام كه مپرس
من به گوش خود از دهانش دوش
سخنانى شنيده ام كه مپرس
سوى من لب چه مى گزى كه مگوى
لب لعلى گزيده ام كه مپرس
بى تو در كلبه ى گدايى خويش
رنجهايى كشيده ام كه مپرس
همچو حافظ غريب در ره عشق
به مقامى رسيده ام كه مپرس
.......................................................


موضوعات:مطالب مذهبی ,
در-حریم-عشق(1)... در-حریم-عشق(1)... در-حریم-عشق(1)... در-حریم-عشق(1)... در-حریم-عشق(1)... امتیاز : 911 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 17 تیر 1389 ساعت: 15:46 بازدید: 366 نویسنده: Mehrdad-p70
او را مى بخشم زيرا دوستش دارم...

                            
            موضوعات:مطالب مذهبی ,
در-حریم-عشق(2)... در-حریم-عشق(2)... در-حریم-عشق(2)... در-حریم-عشق(2)... در-حریم-عشق(2)... امتیاز : 980 ادامه مطلب| دیدگاه(2)

تاریخ: پنجشنبه 17 تیر 1389 ساعت: 14:17 بازدید: 358 نویسنده: Mehrdad-p70

من محبّت پاك خود را  از آن تو كردم....


قال الامام المهدى عليه السلام : (إ نّ موسى عليه السلام ناجى ربه بالواد المقدّس فقال يا رب إ نى قد أ خلصت لك المحبة منى و غسلت قلبى عمن سواك و كان شديد الحب لا هله فقال الله تبارك و تعالى فَاخْلَعْ نَعْلَيْكَ أ ى انزع حب أ هلك من قلبك إ ن كانت محبتك لى خالصة و قلبك من الميل إ لى من سواى مغسولا).
امام مهدى عليه السلام فرمود:
موسى در وادى مقدّس با خداى خود به راز و نياز پرداخت و عرض كرد: پروردگارا! من محبّت و دوستى خود را پاك از آن تو كردم و دلم را از جز تو شستم - موسى خانواده اش را زياد دوست مى داشت - پس خداى تعالى فرمود:
(كفشهاى خود را بركن ) يعنى اگر محبت تو پاك از آن من است و دلت از هواى جز من شسته است پس محبّت خانواده ات را از دل خود بركن .(61)

..........................................................موضوعات:مطالب مذهبی ,
در-حریم-عشق-3-... در-حریم-عشق-3-... در-حریم-عشق-3-... در-حریم-عشق-3-... در-حریم-عشق-3-... امتیاز : 950 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 17 تیر 1389 ساعت: 14:22 بازدید: 303 نویسنده: Mehrdad-p70
 اول این پرسپولیس....


تخت جمشید ( پارسه ) ( پرسپولیس )
تخت جمشید كه ایرانیان پارسه و یونانیان پرسپولیس می خوانندش نه یك پایتخت سیاسی بلكه كانون ملی و نماد یكپارچگی شاهنشاهی نوپای هخامنشی بود. آنچه بنیانگذار تخت جمشید، داریوش بزرگ در نظر داشت دولتی بود كه در سایه اقتدار آن اقوام گوناگون با خصوصیت های فرهنگی و سنتهای خاص خود و با حفظ زبان و مذهب و آئینهای خود به آرامش در كنار هم زندگی كنند.
اصولی كه بر پایه آن 2566 سال پیش به دست كوروش بزرگ بنیان نهاده شد، دگرباره در سنگ نبشته ای از داریوش بزرگ بازتاب یافت.
((من داریوش شاه، ناتوانان را پشتیبان هستم واجازه نخواهم داد كه توانمندان به آنان بیداد روا دارند. ... ای مردم به اراده اهورامزدا من داریوش، از شما می خواهم كه ناتوانان را پشتیبان باشید و در برابر توانمندان و توانگران بیدادگر بایستید))
روح دادگری و انسان دوستی در دولتی كه به پیام اخلاقی خود نیك آگاه بود و خود پرچم دار این آرمانها بود می بایست در معماری و هنر آن نیز بازتاب می یافت. سمبل اقتدار و شكوه شاهنشاهی هخامنشی تخت جمشید بود و می باشد و هنر آن اقوام و نژادهای گوناگون از لیبی و اتیوپی ، مصر و هندوستان ، از رودخانه دانوب تا رود سند ، از كوهستانهای قفقاز تا دشتهای آسیای میانه و از دریاچه آرال تا خلیج همیشه فارس همه را اطمینان بخش این نكته بود كه:
هرنوع نژاد، مذهب، زبان و رنگ پوست همه برابر یك جامعه بزرگ می باشند.
داریوش بزرگ معماران و هنرمندان را از چهار گوشه شاهنشاهی پهناورش گرد آورد تا با مصالح و فنون خاص خود و طرح ریزی و اجرای ایرانی بناهایی بیافرینند كه در جهان همتایی نداشتند و از نظر شكوهمندی و نیز ابداع فنون نوین معماری و ظرافت در شمار عجایب دوران باستان بشمار می رود.

پِرسِه پُلیس ( پرسپولیس )
[B][SIZE="2"]نام مشهور غربی تخت‌جمشید ، یعنی پِرْسِهْ پُلیْس (Perse Polis) ریشه غریبی دارد. در زبان یونانی، پْرسهْ‌پُلیْس و یا صورت شاعرانه آن پِرْسِپ‌ْتوُلیْس Persep tolis لقبی است برای آِتِنه، الهه خرد و صنعت و جنگ و «ویران‌كننده شهرها» معنی می دهد. این لقب را آشیل، شاعر یونانی سده پنجم ق.م در چكامه مربوطه به پارسیان به حالت تجنیس و بازی با الفاظ، در مورد «شهر پارسیان» به كار برده است (سُوكنامه پارسیان، بیت 65). این ترجمه نادرست عمدی به صورت ساده‌‌ترش، یعنی پرسه پلیس، در كتب غربی رایج گشته و از آن‌جا به مردم امروزی رسیده است. خود ایرانیان نام «پارسه» را چند قرن پس از برافتادنش فراموش كردند چون كتیبه‌ها را دیگر نمی‌توانستند بخوانند و در دوره ساسانی آن را «صدستون» می‌خواندند. البته مقصود از این نام، تنها كاخ صدستون نبوده است بلكه همه بناهای روی صفه را بدان اسم می‌شناخته‌اند. در دوره‌های بعد در خاطر ه مردم فارس، «صدستون» به «چهل‌ستون» و «چهل‌منار» تبدیل شد. جُزَفا باربارو، از نخستین اروپاییانی كه این آثار را دیده است (سال 1474 میلادی)، آن را ِچْل‌‌مِنار (چهل‌منُار) خوانده است. پس از برافتادن هخامنشیان خط و زبان آنها نیز بتدریج نامفهوم شد و تاریخ آنان از یاد ایرانیان برفت و خاطره‌ شان با یاد پادشاهان افسانه‌ای پیشدادی و نیمه تاریخی كیانی درهم آمیخت و بنای شكوهمند پارسه را كار جمشید پادشاه افسانه‌ای كه ساختمان‌های پرشكوه و شگرف را به او نسبت می‌دادند دانستند و كم‌كم این نام افسانه‌ای را بر آن بنا نهادند....و حالا این پرسپولیس


هامنطور که گفته شد پرسپولیس نام یکی از زیباترین مجسمه های تخت جمشید است و از این نظر پرسپولیس کاملا ایرانی و پارسی است و حالا چرا نام این باشگاه محبوب از پرسپولیس به پیروزی تغییر یافت را نمی فهمم البته هنوز سرخ جامگان و طرفداران آن ها واخیرا هم در تمامی برنامه های تلویزیونی پرسپولیس را با نام زیبا واصلی خودش یعنی "پرسپولیس" مورد خطاب قرار می دهند وحتی تیم های والیبال و... این باشگاه به طور رسمی پرسپولیس نامیده می شوند.
از این حرف ها که بگذریم دیشب (28/10/1388 ) برای سومین بار طبق نظرسنجی و آمارگیری در برنامه 90 پرسپولیس با 51 درصد به عنوان پرطرفدارترین و محبوب ترین تیم ایران معرفی شد که این حقیقتی بود غیرقابل انکار ( استقلال هم باید هنوز در رؤیای کسب این مهم باشد و تیم های اصفهانی (البته بسیار محترم هستند) باید خوابش را ببینند آن هم با 3درصد طرفدار که فقط 2درصد از تیم شاهین بیش تر بود!!

پا را فراتر گذاشته و ادعایی به حق داریم و می گوییم پرسپولیس پرطرفداترین تیم آسیا (که AFC هم آن را اعلام کرد) و بهترین تیم ایران (طبق آمار فیفا چند سال است که بهترین تیم ایران در رده بندی جهانی بوده است) و جزء 10 تیم پر طرفدار جهان نیز می باشد.

ادامه مطلب را حتما بخوانید.......................................................................................


موضوعات:معماری ایرانی و آثار باستانی ,
از-پرسپولیس-تا-پرسپولیس...... از-پرسپولیس-تا-پرسپولیس...... از-پرسپولیس-تا-پرسپولیس...... از-پرسپولیس-تا-پرسپولیس...... از-پرسپولیس-تا-پرسپولیس...... امتیاز : 986 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

دوشنبه 25 مهر 1390
سه شنبه 02 فروردین 1390
سه شنبه 02 فروردین 1390
پنجشنبه 05 اسفند 1389
پنجشنبه 05 اسفند 1389
پنجشنبه 05 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
یکشنبه 24 بهمن 1389
جمعه 22 بهمن 1389
پنجشنبه 07 بهمن 1389
یکشنبه 03 بهمن 1389
چهارشنبه 29 دی 1389
دوشنبه 27 دی 1389

مطالب محبوب

صفحات مطالب

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|
نظرسنجی
به نظر شما زشت نیست که بین ولنتاین و اسفندگان تفاوتی قائل نیستیم و فرهنگ آریایی خودمون را زیر پا گذاشته و فرهنگ غرب را می پرستیم؟


نتايج|| آرشیو نظرسنجی