پارسی پدیا

تاریخ: جمعه 19 آذر 1389 ساعت: 17:55 بازدید: 377 نویسنده: Mehrdad-p70

سایت حوزه اقدام به انتشار دانشنامه امام حسین (ع) کرده است برای دسترسی راحت تر شما عزیزان و عاشقان وشیعیان امام حسین لینک عناوین این دانشنامه را در اینجا قرار دادم ...

 امام حسین (ع)


به ادامه مطلب بروید ... موضوعات:مطالب مذهبی ,
دانشنامه-حضرت-امام-حسین-(ع)-... دانشنامه-حضرت-امام-حسین-(ع)-... دانشنامه-حضرت-امام-حسین-(ع)-... دانشنامه-حضرت-امام-حسین-(ع)-... دانشنامه-حضرت-امام-حسین-(ع)-... امتیاز : 1009 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 21 آذر 1389 ساعت: 17:19 بازدید: 219 نویسنده: Mehrdad-p70

 

حسین وارث آدم

 Imam hussein

نامه ای گشاده از استاد شهید دکتر علی شریعتی

 

شب عاشورا بود، عاشورای سال ۴۹؛ گفتم بروم به مجلس روضه ای، که صدایش از هر کوچه و خانه امشب بلند است. منصرف شدم. اما شب عاشورا بود شهر یکپارچه روضه بود وخانه یکپارچه سکوت و درد، چه می‌توانستم کرد؟ از خودم توانستم منصرف شوم، از روضه توانستم منصرف شوم، اما چگونه می‌توانستم خود را از عاشورا منصرف کنم؟

نامه ام را که به دوستم نوشته بودم – دوستی که هرگاه روزگار عاجزم می‌کرد و رنج به نالیدنم وا می‌داشت، به پناه او می‌رفتم – برگرفتم، گفتم در این تنهایی درد و این شب سوگ، بنشینم و با خود سوگواری کنم، مگر نمی‌شود تنها عزاداری کرد؟ نشستم و روضه ای برای دل خویش نوشتم، آنچه را در نامه ی او برای خود نوشته بودم و تصور غربت و رنج خودم بود، تصحیح کردم تا تصویر غربت و رنج حسین گردد.

… پیش چشمم را پرده ای از خون پوشیده اس

 موضوعات:مطالب مذهبی ,
حسین-وارث-آدم-...-دست-نوشته-ها-و-دیدگاه-های-معلم-شهید-دکتر-علی-شریغتی-درباره-ی-امام-حسین-(ع) حسین-وارث-آدم-...-دست-نوشته-ها-و-دیدگاه-های-معلم-شهید-دکتر-علی-شریغتی-درباره-ی-امام-حسین-(ع) حسین-وارث-آدم-...-دست-نوشته-ها-و-دیدگاه-های-معلم-شهید-دکتر-علی-شریغتی-درباره-ی-امام-حسین-(ع) حسین-وارث-آدم-...-دست-نوشته-ها-و-دیدگاه-های-معلم-شهید-دکتر-علی-شریغتی-درباره-ی-امام-حسین-(ع) حسین-وارث-آدم-...-دست-نوشته-ها-و-دیدگاه-های-معلم-شهید-دکتر-علی-شریغتی-درباره-ی-امام-حسین-(ع) امتیاز : 880 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 15 آذر 1389 ساعت: 22:54 بازدید: 661 نویسنده: Mehrdad-p70

در ابتدا با تمام وجود شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع) را تسلیت می گویم ...


 امام حسین

بررسی ابعاد قیام امام حسین

 

قال المعصوم (ع) حُسَینٌ اَحَبُ اَهلَ الاَرض الی اَهلِ الاَرض وَ اَهلِ السَماء. (1) یعنی امام حسین (ع) محبوب ترین فرد زمین برای اهل زمین و آسمان است.

 

 

مقدمه

 

قال المعصوم (ع) حُسَینٌ اَحَبُ اَهلَ الاَرض الی اَهلِ الاَرض وَ اَهلِ السَماء. (1) یعنی امام حسین (ع) محبوب ترین فرد زمین برای اهل زمین و آسمان است.

امام حسین (ع) فرزند رسول خدا (ص) و تربیت شدة خاندان وحی و بزرگ شدة دامان عصمت زهرا(س) است و این فضیلت و عزّت آسمانی از برای او بس است که خود امام معصوم و زاده دو معصوم است. و او خود مستجمع جمیع فضائل و کرامات است و از جنبه های فردی و اجتماعی به کمال خود رسید.و به قول ابن اثیر اخسیکتی ازمورخان بنام دنیا"کانون همه فضیلتها و خوبیها بود." ( 2 )

او وابسته به نظام رسالت و خود دارای مرتبت والای آسمانی بود چنانچه از جانب پیغمبر خاتم بسیار مورد تکریم و احترام واقع می شد و پیامبر اکرم (ص) او را در جای خویش می نشاند و به احترام او از جای بر می خاست و بر او کرنش می کرد و می فرمود :" حُسینٌ مِنی و اَنا مِن ‍ْ حُسَین ْو حُسَین سِبطُ مِنَ الاسباط" ( 3 )یعنی حسین از من است و من از حسین و حسین فرزندی از فرزندان من است.

امام حسین (ع) به شهادت دوست و دشمن از فضایل برجسته ای برخوردار بود و حتی دشمنان نسبت به حقانیت و کمال او واقف و معترف بوده و هستند وابن زبیرکه ازیاران معاویه بود بارها این اقرار بر زبان جاری می کرد وخطاب به معاویه می گفت.:

اَنتَ تَعلمُ مِن هُما وَ ما هی ( 4) تو خود خوب می دانی که آنان یعنی حسنین کیانند و حق خلافت از آن کیست ؟

ما اگر بخواهیم از میان تاریخ مطلب قابل توجه و عبرت آموزی را بیان کنیم بدون شک از مهمترین حادثة آن سخن می رانیم. و بحق جریان واقعه عاشورا یک چنین حادثه ای است که مطالب عبرت آموز و پیام آور بسیاری را در طول تاریخ بهمراه داشته و از آن نه تنها به صورت یک حا دثه بلکه یک فرهنگ و تراژدی باید عنوان و مطرح نمود.

عاشورا منشأ تحول تاریخ بود و تا عالم باقی است، امواج پر تلاطم آن همه جا را فراگیر خواهد بود. و از اینکه در میان روزهای قدسی دنیا ، عاشورا نقطة عطف قرار گرفته به این دلیل است که عاشورا نمایشی عظیم از همة خوبیها و درسها و نکته ها بالاخره اراده های آهنین بود که تمامی اصول و فروع زندگی را در بر گرفته است.

فردریک جیمس می گوید : درس امام حسین (ع) و هر قهرمان شهید دیگری اینست که در دنیا اصول ابدی عدالت و ترحّم بشر و محّبت وجود دارد که تغییر ناپذیرند. و همچنین می رساند که هر گاه کسی برای این صفات ابدی مقاومت کند و بشر در راه آن پافشاری نماید آن اصول همیشه در دنیا باقی و پایدار خواهد ماند. ( 5)

امام حسین (ع) به همة ملتهای رنجدیدة عالم آموخت که با استعمار مبارزه کنند و دربرابر زالو صفتان طماع که همه چیزشان را هدف گرفتند ، ایستادگی نمایند و خود را ا ز استعمارزدگی و فلاکت نجات دهند و از فرومایگی و دریوزگی بپرهیزند و همواره مناعت طبع و همّت عالی در پیش بگیرند.


بررسی-ابعاد-قیام-امام-حسین- بررسی-ابعاد-قیام-امام-حسین- بررسی-ابعاد-قیام-امام-حسین- بررسی-ابعاد-قیام-امام-حسین- بررسی-ابعاد-قیام-امام-حسین- امتیاز : 703 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 18 آذر 1389 ساعت: 17:56 بازدید: 269 نویسنده: Mehrdad-p70

 

حسین (علیه السلام) در اندیشه مسیحیت

 


 

رود خوني  كه از شهيدان كربلا بر صحراي طف جاري شد، فرات حقيقتي گشت كه جرعه نوشان عزت و آزادگي را ازهر مذهب و مسلك و هر دين و آيين به قدر تشنگي سيراب كرد. در اين مسير از نخستين مسيحي حق جويي كه روياروي يزيد در كاخ سبز بر او شوريد تا در عصر ما، كم نيستند مسيحياني چون «جرجي زيدان»، «جرج جرداق» و دهها مسيحي حق جوي ديگر كه حقيقت ناب همه اديان راستين را در «اهل بيت پاك پيامبر(ص)»، در «محراب شهادت علي(ع)» و در «صحراي خونين كربلا» يافته اند و در اين باره آثاري پديد آورده اند.

«آنتوان بارا»، آن مسيحي عاشقي است كه سال هاي بسيار از دوران جواني خود را صرف تحقيق و بررسي پيرامون زندگي و قيام امام حسين(علیه السلام) كرده است تا حقايق مربوط به اين شخصيت عظيم تاريخ را از زاويه نگاه خود و از زبان انجيل و پيامبر الهي، عيسي(علیه السلام) بيان كند. او پس از ساليان بسيار پژوهش و مطالعه در منابع مختلف تاريخ اسلام، دست به نگارش كتابي زده است كه در نوع خود و از زبان يك مسيحي بي نظير است. وي در اين پژوهش تطبيقي- به نام «حسين در انديشه مسيحيت» - كه رويكردي تحقيقي، ادبي و عاطفي دارد، با استفاده از نظريات اسلام و مسيحيت و بامهارتي ستودني، زندگي و شهادت حضرت عيسي از ديدگاه مسيحيت و زندگي و شهادت امام حسين(علیه السلام) از ديدگاه اسلام را مقايسه كرده است. در اين تحليل ها نكات جالب و بديعي به چشم مي خورد كه براي هر مسلمان منصفي شگفت انگيز و خواندني است.

 

آنتون بارا کیست؟

كتاب «حسين در انديشه مسيحيت» اولين بار در سال 1978 به رشته تحرير درآمد اما نويسنده از آن تاريخ به بعد و در اثر مطالعات بيشتر، اضافات و ملحقات زيادي به آن افزود و چاپ چهارم آن را در ماه هاي اخير منتشر كرد، اين كتاب تاكنون به 17 زبان ترجمه شده و در 5 دانشگاه نيز براي دوره هاي تكميلي كارشناسي ارشد و دكتري مورد تأييد قرار گرفته است و قرار است چاپ چهارم آن بزودي به فارسي ترجمه و منتشر شود.


ادامه مطلب را ختما بخوانبد ... لینک دانلود مصاحبه ای با بارا هم وجود دارد ...

 


حسین-(علیه-السلام)-در-اندیشه-مسیحیت حسین-(علیه-السلام)-در-اندیشه-مسیحیت حسین-(علیه-السلام)-در-اندیشه-مسیحیت حسین-(علیه-السلام)-در-اندیشه-مسیحیت حسین-(علیه-السلام)-در-اندیشه-مسیحیت امتیاز : 685 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 16 آذر 1389 ساعت: 17:56 بازدید: 294 نویسنده: Mehrdad-p70

 

   

   بایدها و نبایدهای محرم

 

امام حسین

 


 

محرم در راه است. چهره شهر ماتم زده می شود آنگاه که پارچه های سیاه و مشکین جامه ها بر تن شهر و مردم آن خودنمایی کند. کوی و برزن پر می شود از پرچم و کتیبه هایی که هنوز بوی اسفند سالهای قبل از آن به مشام می رسد. همه در تکاپویند تا عزای سالار شهیدان مقبول تر از گذشته اقامه شود. تمام این زحمتها را به تن می خرند به امید یک خسته نباشی ایی که شاید به گوش جان شنیده شود.

 

در این بین، تلاش سه گروه از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی علما و فضلایی که مسئولیت تعلیم معرفت و تربیت نفوس بر عهده آنهاست. در دسته دوم مرثیه خوانها و مداحان قرار دارند. وظیفه آنها شوراندن احساس عزاداران است؛ البته شوری که در راستای آن شعور باشد. دسته سوم هم هیأت داران و دست اندرکاران مجالسند.

 

آنچه به این سه گروه اهمیت ویژه داده مسئولیتی است که بر عهده گرفته اند. تاثیری که عملکرد و یا حتی تصمیم ایشان در کیفیت برگزاری عزاداریها دارد بر کسی پوشیده نیست و اگر کاستی و یا قوتی در مجالس مشاهده می شود به نحوی سر نخش را باید نزد اینان جستجو کرد.

 

در عین حال نباید از نقش عامه عزاداران حسینی نیز غفلت کرد. عملکرد شایسته و هماهنگ این عوام با آن خواص است که می تواند برآیندی مناسب در جهت خواست و رضایت خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام ارائه کرده و جان و روح جامعه را تعالی بخشد.

 

 

 

محورهای اصلی در قرآن و روایات

 

با مراجعه به کتاب خدا و کلام اهل بیت علیهم السلام می توان محورهای اصلی مجالس محرم را به بهترین شکل ممکن ترسیم کرد. این اصول عبارتند از:

 

1. تلاش در جهت نورانی کردن جانهای مردم

 

تمام هدفهای پیامبران در یک جمله خلاصه می شود «خارج کردن مردم از ظلمت به سوی نور». خداوند متعال به خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله می فرماید: كِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَیْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّور (1)؛ ما این کتاب را به تو دادیم تا با آن مردم را از ظلمت بیرون کرده و وارد نور کنی؛  از ظلمت جهل به نور دانش، از ظلمت كفر به نور ایمان، از ظلمت ستمگرى و ظلم به نور عدالت، از ظلمت فساد به نور صلاح، از ظلمت گناه به نور پاكى و تقوا، و از ظلمت پراكندگى و تفرقه و نفاق به نور وحدت.

 

امام صادق(علیه السلام) فرمود آن مجالس را که در آن مکتب ما زنده می شود بسیار دوست دارم. پس مکتب قرآن و اهل بیت را اینگونه زنده کنید. بعد حضرت دعا کردند: رَحِمَ اللَّهُ مَنْ أَحْیَا أَمْرَنَا خدایا کسانی را که مکتب ما را احیا می کنند مورد رحمت خودت قرار ده!

 

به موسی علیه السلام نیز همین مأموریت را داد و فرمود: وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسىَ‏ بَِایَتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلىَ النُّورِ (2)؛ و همانا موسى را با نشانه‏هاى خود فرستادیم [و به او وحى كردیم‏] كه قوم خود را از تاریكى‏ها به سوى روشنایى بیرون آور.

 

آنگاه در ادامه به یکی از راههای رسیدن به این هدف اشاره کرده و می فرماید: وَ ذَكِّرْهُم بِأَیَّامِ اللَّهِ؛ و روزهاى خدا را به آنان یادآورى كن.

 

 

 

ایام الله چه روزی است؟

 

به طور قطع تمام روزها، ایام الهى و متعلق به خدا است، اگر روز خاصى به نام «یوم اللَّه» نامیده شد دلیل بر ویژگى آن است. از این رو عنوان «ایام اللَّه» اشاره به روزهاى مخصوصى است كه امتیاز و درخشش فوق العاده‏اى دارد. ‏با این توضیح هر روز كه یكى از فرمانهاى خدا در آن چنان درخشیده كه بقیه امور را تحت الشعاع خود قرار داده از «ایام اللَّه» است. هر روز كه فصل تازه‏اى در زندگى انسانها گشوده و درس عبرتى به آنها داده و ظهور و قیام پیامبرى در آن بوده یا طاغوت و فرعون گردنكشى در آن به قعر دره نیستى فرستاده شده؛ خلاصه هر روز كه حق و عدالتى بر پا شده و ظلم و بدعتى خاموش گشته، همه آنها از «ایام اللَّه است.» (3)

 

بنابراین بیان قرآنی یکی از بارزترین مصادیق ایام الله همین ایام قیام سالار شهیدان علیه السلام و یاران اوست که برای اقامه حق و نابودی ظلم و بدعت به پا خاستند و به هدف رسیدند.

 

با این رهنمود قرآن، اولین اصل روشن می شود. بر اساس این اصل همگان به خصوص سخنران و مداح و برنامه ریز، همه و همه باید هدفشان نورانی کردن مردم باشد. اگر سخنی، شعری، سبکی، برنامه ای با این اصل هماهنگ نبود بدانند ظلمت است و باعث خروج از مسیر خود و دیگران خواهد شد.

 

2. اصل بودن رشد معرفتی و شناختی

 

از آیات متعدد قرآن به دست می آید که تمام انبیاء علیهم السلام یک هدف مشترک داشتند و آن تربیت روحی و رشد معرفتی مردم بود تا به وسیله این نور از ظلمت جهل و گمراهی رها شده وارد نور تقوا و معرفت شوند.

 

مجلسی که به نام اهل بیت علیهم السلام بر پا می شود باید قرآن محور و روایت مدار باشد باید در آن سخن از تفسیر باشد و شرح روایات؛ بیان احکام باشد و پاسخ به سوالات. اگر چنین شد امر اهل بیت علیهم السلام که همان مکتب ناب اسلام است احیا می شود و احیا کنندگان همگی مشمول دعای خاص امام صادق علیه السلام خواهند شد.

 

لَقَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَى الْمُؤْمِنینَ إِذْ بَعَثَ فیهِمْ رَسُولاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِهِ وَ یُزَكِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كانُوا مِنْ قَبْلُ لَفی‏ ضَلالٍ مُبینٍ (4)؛ یقیناً خدا بر مؤمنان منّت نهاد كه در میان آنان پیامبرى از خودشان برانگیخت كه آیات او را بر آنان مى‏خواند و [از آلودگى‏هاى فكرى و روحى‏] پاكشان مى‏كند، و كتاب و حكمت به آنان مى‏آموزد، و به راستى كه آنان پیش از آن در گمراهى آشكارى بودند.

 

اگر محصول جلسه ای رشد علمی و معنوی شرکت کنندگان نباشد آن مجلس همسو با رهنمودهای قرآن نبوده و چنین محفلی نه منطبق به آن آیه است و نه بر اساس این روایت امام صادق علیه السلام که به فضیل فرمود:

 

تَجْلِسُونَ وَ تُحَدِّثُونَ؟ آیا دور هم جمع می شوید و معارف دین را به یکدیگر منتقل می کنید؟ فضیل می گوید: عرض کردم: بله ما این کار را می کنیم. حضرت فرمود: تِلْكَ الْمَجَالِسُ أُحِبُّهَا فَأَحْیُوا أَمْرَنَا منِ؛ امام صادق(علیه السلام) فرمود آن مجالس را که در آن مکتب ما زنده می شود بسیار دوست دارم. پس مکتب قرآن و اهل بیت را اینگونه زنده کنید. بعد حضرت دعا کردند: رَحِمَ اللَّهُ مَنْ أَحْیَا أَمْرَنَا خدایا کسانی را که مکتب ما را احیا می کنند مورد رحمت خودت قرار ده! (5) 

 

براساس اینگونه آیات و روایات، مجلسی که به نام اهل بیت علیهم السلام بر پا می شود باید قرآن محور و روایت مدار باشد باید در آن سخن از تفسیر باشد و شرح روایات؛ بیان احکام باشد و پاسخ به سوالات. اگر چنین شد امر اهل بیت علیهم السلام که همان مکتب ناب اسلام است احیا می شود و احیا کنندگان همگی مشمول دعای خاص امام صادق علیه السلام خواهند شد.

 

3. پرهیز جدی از خرافه و ترویج آن در گفتار و کردار

 

جدی ترین آفتی که اساس دین و دینداری مردم را تهدید می کند ورود مطالبی است که هیچگونه مدرک و پشتوانه عقلی و یا نقلی معتبر ندارند. اینگونه مطالب که از آنها به خرافه یاد می شود با ظاهری دینی و مقدس از سوی دوستان نادان و یا دشمنان مغرض ساخته و با نام دین به خورد مردم داده می شوند. مهم ترین خطر این خرافه ها در مرور زمان، سست کردن اعتقادات مردم و در نهایت منحرف کردن آنها از اصل دین است؛ زیرا مردم به چیزی می اندیشند و در مسیری گام بر می دارند که اساساً دین نیست. یعنی جزء برنامه و در مسیر هدایت و سعادت بشر نیست.

 

جدی ترین آفتی که اساس دین و دینداری مردم را تهدید می کند ورود مطالبی است که هیچگونه مدرک و پشتوانه عقلی و یا نقلی معتبر ندارند. اینگونه مطالب که از آنها به خرافه یاد می شود با ظاهری دینی و مقدس از سوی دوستان نادان و یا دشمنان مغرض ساخته و با نام دین به خورد مردم داده می شوند. مهم ترین خطر این خرافه ها در مرور زمان، سست کردن اعتقادات مردم و در نهایت منحرف کردن آنها از اصل دین است؛ زیرا مردم به چیزی می اندیشند و در مسیری گام بر می دارند که اساساً دین نیست. یعنی جزء برنامه و در مسیر هدایت و سعادت بشر نیست.

 

اشتباه قمه زنی

 

 

اصل سوم سد مستحکمی است که دین را از گزند اینگونه ناخالصی ها حفظ می کند. قرآن کریم ما را با دستوری به رعایت این اصل مهم توصیه می کند: یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ قُولُوا قَوْلاً سَدیداً. (6)

 

«قول سدید» از ماده «سَدّ» به معنى محكم و استوار و خلل ناپذیر و موافق حق و واقع است؛ سخنى است كه همچون یك سد محكم جلو امواج فساد و باطل را مى‏گیرد.

 

یعنی ای اهل ایمان به گونه ای سخن بگویید که هم نقض و نقصی نتواند در آن نفوذ کند و هم سخن شما به گونه ای باشد که جلوی هر سخن غیر حق و خارج از دین را سد کند و مانع از ورود و جولان آن شود.

 


موضوعات:مذهبی ,

بایدها-و-نبایدهای-محرم بایدها-و-نبایدهای-محرم بایدها-و-نبایدهای-محرم بایدها-و-نبایدهای-محرم بایدها-و-نبایدهای-محرم امتیاز : 787 دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 11 آذر 1389 ساعت: 08:33 بازدید: 191 نویسنده: Mehrdad-p70

اگر شما میخواهید مملکت را اصلاح کنید باید با مردم همراه شوید" (نطقهای دکتر مصدق در تدارک مقدمات ملی شدن صنعت نفت در دورۀ شانزدهم مجلس شورای ملی،ج1/انتشارات مصدق/ ج1/ص66)

 قانون بسيار مهم منع مقامات ايران ازمذاكره بابيگانه درباره نفت


دکتر مصدق

 

دوم دسامبر سال 1944 ميلادي (11 آذر ماه 1323 خورشيدي) دكتر محمد مصدق نماينده تهران هنگام تسليم طرح مهم خود كه چند نماينده ديگر هم آنرا امضاء كرده بودند به مجلس مبني بر محدود كردن مذاكره مقامات دولتي در زمينه نفت با بيگانگان نطق مهمي ايراد كرد و نياز جهان به نفت و بازي هاي سياسي و اعمال نفوذ ناشي از آن و مسا ئل مربوط ديگر را برشمرد و طرح، همان روز به تصويب رسيد.
به موجب اين طرح كه قانون شده است هيچ مقام ايراني حق مذاكره با بيگانه بر سر نفت، جز فروش آن را ندارد و متخلفان به 3 تا 8 سال زندان و محروميت ابد از خدمات دولتي محكوم خواهند شد.
در پي تصويب همين طرح بود كه معاون اول وزارت امور خارجه شوروي كه براي مذاكره درباره امتياز نفت شمال ايران به تهران آمده بود دست خالي از ايران رفت.

درود بر چنین انسان های آزاده و وطن پرستیبنده به نان و قماش اهمیت نمیدهم. آنچه را که بنده اهمیت میدهم استقلال ایران است." (نطقهای دکتر مصدق در دورۀ شانزدهم مجلس شورای ملی، ج اول،دفتر دوم/ ص 1)


"من از رای دادگاه فقط آن قسمتی را قبول میکنم که عنوان «جنابی» را از من سلب کرده است چون همیشه از این عنوان پوچ و توخالی متنفر بودهام." (دکتر محمد مصدق و رسیدگی فرجامی در دیوان کشور/ ص324) 


 


امروز-چه-خبر؟-...-خبرها-از-نفت-است،-از-دکتر-مصدق،-از-یک-وطن-پرست... امروز-چه-خبر؟-...-خبرها-از-نفت-است،-از-دکتر-مصدق،-از-یک-وطن-پرست... امروز-چه-خبر؟-...-خبرها-از-نفت-است،-از-دکتر-مصدق،-از-یک-وطن-پرست... امروز-چه-خبر؟-...-خبرها-از-نفت-است،-از-دکتر-مصدق،-از-یک-وطن-پرست... امروز-چه-خبر؟-...-خبرها-از-نفت-است،-از-دکتر-مصدق،-از-یک-وطن-پرست... امتیاز : 788 دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 05 آذر 1389 ساعت: 11:12 بازدید: 223 نویسنده: Mehrdad-p70

امير مرادي:
به خاطر ايران از خودم گذشتم نه سجاد
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

امير مرادي دونده 800 متر ايران پس از حركت تحسين‌برانگيزي كه در فينال دو 800 متر بازي‌هاي آسيايي داشت، گفت: از كاري كه كردم پشيمان نيستم و نه به خاطر برادرم بلكه به خاطر ايران و دووميداني كشورمان اين كار را انجام دادم.نماينده تيم ملي دووميداني ايران در دو 800 متر بازي‌هاي آسيايي گوانگجو در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي ايسنا اظهار كرد: از كاري كه كردم پشيمان نيستم و با آن سرعتي كه در ابتداي مسابقه دويدم نمي‌توانستم بيشتر از آن ادامه دهم و توان بدني نداشتم و باد هم از مقابل مي‌وزيد و در صورت من بود، آن قدر تحمل كردم كه خيالم راحت شوم سجاد اول مي‌شود و بعد از خط مسابقه بيرون آمدم.وي ادامه داد: البته كمي نگران دونده عربستاني بودم كه او اول شود اما در 200 متر آخر خيالم راحت شد كه سجاد قهرمان است و از مسابقه كنار كشيدم. (با این کار برادر او به راحتی مدال طلا را کسب کرد) امير مرادي با بيان اين كه هيچ‌وقت از اين كاري كه كردم پشيمان نمي‌شوم، ادامه داد: من براي كسب مدال به بازي‌هاي گوانگجو آمده بودم اما در طول روزهايي كه اينجا بودم كمي وضعيت بدن و خوابم به هم ريخت و امروز شانسي براي مدال نداشتم. البته در دور مقدماتي هم فشار زيادي به خودم آورده بودم. بنابراين تصميم گرفتم امروز اين كار را انجام دهم.امير مرادي در ادامه با اشاره به سطح بالاي رقابت‌هاي دووميداني و اهميت اين رشته در بازي‌هاي آسيايي گفت: خوشبختانه مسوولان ورزش ايران بودند و ديدند دووميداني چه عظمتي دارد، من اميدوارم اين باعث شود توجه و حمايت از دو و ميداني بيشتر شود.موضوعات:ورزشی ,
آفرین-به-این-غیرت-،-آفرین-به-این-فرزند-ایران- آفرین-به-این-غیرت-،-آفرین-به-این-فرزند-ایران- آفرین-به-این-غیرت-،-آفرین-به-این-فرزند-ایران- آفرین-به-این-غیرت-،-آفرین-به-این-فرزند-ایران- آفرین-به-این-غیرت-،-آفرین-به-این-فرزند-ایران- امتیاز : 793 دیدگاه(2)

تاریخ: پنجشنبه 04 آذر 1389 ساعت: 18:48 بازدید: 234 نویسنده: Mehrdad-p70

عید غدیر ، عید ولایت امام علی (ع) مبارکSealed  

به مناسبت این عید فرخنده و مبارک یک هدیه ی بسیار کوچک ولی بسیار ارزشمند براتون گذاشتم حتما دانلود کنید و در مورد آن هم کمی فکر ...


دانلود فایل سخنان و زندگی نامه معلم شهید، دکتر علی شریعتی 

 

اینم لینک مستقیم دانلود 

امیدوارم خوشتان بیاید ... نظر یادتون نره .... عید خوبی داشته باشید

یا علی 


عید-غدیر-،-عید-ولایت-امام-علی-(ع)-مبارک عید-غدیر-،-عید-ولایت-امام-علی-(ع)-مبارک عید-غدیر-،-عید-ولایت-امام-علی-(ع)-مبارک عید-غدیر-،-عید-ولایت-امام-علی-(ع)-مبارک عید-غدیر-،-عید-ولایت-امام-علی-(ع)-مبارک امتیاز : 752 دیدگاه(1)

تاریخ: سه شنبه 02 آذر 1389 ساعت: 23:23 بازدید: 288 نویسنده: Mehrdad-p70

 

 

داستان گوانگ ژو را که در زیر آمده دنبال کنید تا خودتان هم به نتبجه ی ... برسید.

 

در ابتدا سری به افتتاحیه بازی ها می زنیم، افتتاحیه ای سرشار از شادی برای عرب ها!

 

اوج بی کفایتی‏ها در افتتاحیه بازیهای آسیایی گوانگ ژو

 

در اوج مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی گوانگ ژو 2010، توسط چین میزبان این رقابت‏ها، نام خلیج فارس با عنوان مجهول "دول عربی" نشان داده شد تا ایران از بزرگترین متحدش در بزرگترین رویداد ورزشی قاره کهن ضربه بخورد و اعتراض مسئولان ایرانی، تنها به ترک مراسم برای دقایقی و بازگشت مجدد به صندلی‏ هایشان در VIP (!) خلاصه شود و زمینه شادی اعراب ضدایرانی با چنین اتفاق تلخی برای ملت ایران فراهم شود.

 

به گزارش سرویس ورزشی آینده، در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی گوانگ ژو، در اقدامی عجیب توسط چین میزبان مسابقات و طراح مراسم افتتاحیه، نام خلیج فارس با نام مجهول خلیج "ع ر ب ی" نشان داده شد و شیوخ عرب حاضر در افتتاحیه، گل از گلشان شکفت و به این باور رسیدند که می‏توان به گونه ‏ای عمل کرد که متحد ایران و اصلی ترین وارد کننده کالا به مملکت‏مان که  عامل آسیب رسیدن به بسیاری از صنایع ایران شده، حتی به حفظ حداقل منافع کشورمان و حفظ یک نام نیز پایبند نباشد.

تازه اولشه امیدوارم ادامه مطلب را هم بخوانید.Surprisedموضوعات:جالب و خواندنی ,
چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- امتیاز : 853 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 25 آبان 1389 ساعت: 21:38 بازدید: 187 نویسنده: Mehrdad-p70

امروز چند سخن از استاد شهید دکتر شریعتی می نویسم ... فقط خواهش می کنم یکم روی این سخنان فکر کنید یا حداقل اونا را با دقت بخونید.


  • عشق عبارت است از همه چیز را برای یک هدف دادن و به پاداشش هیچ چیز نخواستن ، این انتخاب بزرگی است ، چه انتخابی!
  • چه تلخ است میوه درخت بینایی! چه سخت و غم انگیز است سرنوشت کسی که طبیعت نمیتواند سرش را کلاه بگذارد!

  • در زندگی طوری باش که انانکه خدا را نمی شناسند ،تورا که می شناسند خدا را بشناسند!

  • بگذار که شیطنت عشق ، چشمان تو رو بر عریانی خویش بگشاید و کوری را به خاطر آرامش تحمل نکن!

    (دکتر علی شریعتی)
     

چند-خط-برای-تفکر چند-خط-برای-تفکر چند-خط-برای-تفکر چند-خط-برای-تفکر چند-خط-برای-تفکر امتیاز : 660 دیدگاه(0)

آخرین مطالب

دوشنبه 25 مهر 1390
سه شنبه 02 فروردین 1390
سه شنبه 02 فروردین 1390
پنجشنبه 05 اسفند 1389
پنجشنبه 05 اسفند 1389
پنجشنبه 05 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
چهارشنبه 04 اسفند 1389
یکشنبه 24 بهمن 1389
جمعه 22 بهمن 1389
پنجشنبه 07 بهمن 1389
یکشنبه 03 بهمن 1389
چهارشنبه 29 دی 1389
دوشنبه 27 دی 1389

مطالب محبوب

صفحات مطالب

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|
نظرسنجی
به نظر شما زشت نیست که بین ولنتاین و اسفندگان تفاوتی قائل نیستیم و فرهنگ آریایی خودمون را زیر پا گذاشته و فرهنگ غرب را می پرستیم؟


نتايج|| آرشیو نظرسنجی