پارسی پدیا- چشم بادامی ها سر ایران و ایرانی را به راحتی بریدند

تاریخ: سه شنبه 02 آذر 1389 ساعت: 23:23 بازدید: 289 نویسنده: Mehrdad-p70

 

 

داستان گوانگ ژو را که در زیر آمده دنبال کنید تا خودتان هم به نتبجه ی ... برسید.

 

در ابتدا سری به افتتاحیه بازی ها می زنیم، افتتاحیه ای سرشار از شادی برای عرب ها!

 

اوج بی کفایتی‏ها در افتتاحیه بازیهای آسیایی گوانگ ژو

 

در اوج مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی گوانگ ژو 2010، توسط چین میزبان این رقابت‏ها، نام خلیج فارس با عنوان مجهول "دول عربی" نشان داده شد تا ایران از بزرگترین متحدش در بزرگترین رویداد ورزشی قاره کهن ضربه بخورد و اعتراض مسئولان ایرانی، تنها به ترک مراسم برای دقایقی و بازگشت مجدد به صندلی‏ هایشان در VIP (!) خلاصه شود و زمینه شادی اعراب ضدایرانی با چنین اتفاق تلخی برای ملت ایران فراهم شود.

 

به گزارش سرویس ورزشی آینده، در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی گوانگ ژو، در اقدامی عجیب توسط چین میزبان مسابقات و طراح مراسم افتتاحیه، نام خلیج فارس با نام مجهول خلیج "ع ر ب ی" نشان داده شد و شیوخ عرب حاضر در افتتاحیه، گل از گلشان شکفت و به این باور رسیدند که می‏توان به گونه ‏ای عمل کرد که متحد ایران و اصلی ترین وارد کننده کالا به مملکت‏مان که  عامل آسیب رسیدن به بسیاری از صنایع ایران شده، حتی به حفظ حداقل منافع کشورمان و حفظ یک نام نیز پایبند نباشد.

تازه اولشه امیدوارم ادامه مطلب را هم بخوانید.Surprised


 

در مراسم افتتاحیه ، یک کشتی که به صورت نمادین در آبهای این رودخانه در جریان بود، پس از قرار گرفتن در امواج سهمگین به جزایر مختلفی رسید که یکباره نمایشگرهای محل برگزاری نام خلیج فارس را خلیج ع رب ی نشان دادند که این اقدام توهین بزرگی از سوی مقامات چینی و شورای المپیک آسیا که هر دو از دوستان و برادران کمونیست و خنجر از پشتزن، محسوب می‏ شوند، تلقی می شود. این اعلام نام در حساس ترین نقطه از مراسم افتتاحیه و پیش از روشن شدن مشعل بازیها و رژه تیم‏ها صورت پذیرفت.

 

 

در ادامه نیز کاروان ورزشی ایران که می‏بایست به نشانه اعتراض در مراسم رژه کاروان‏های ورزشی کشورها شرکت نکند تا پیام اعتراض واضح خود را در قبال جعل این نام تاریخی به مردم جهان برساند، با خیال راحت در مراسم رژه شرکت کرد و بدین شکل خاطره تلخی در پرونده مسئولان کمیته ملی المپیک و سازمان تربیت بدنی ثبت شد؛ برگی که برای کندنش بلافاصله دست به کار شده و عنوان کردند علی آبادی و سعیدلو دو مدیر ارشد کنونی ورزش ایران بلافاصله پس از وقوع این اتفاق، مراسم افتتاحیه را ترک و اعتراض مکتوبشان را اعلام کرده ‏اند.

 

 

در ادامه نیز برای جمع کردن این موضوع، ادعا شد مسئولان چینی میزبان (نخست وزیر چین)  و مسئولان کویتی شورای المپیک آسیایی نیز از وقوع این جعل عذرخواهی کرده‏ اند؛ موضوعی که از خروج تا اعتراض مکتوب و عذرخواهی نخست وزیر(!) چین و شیخ کویتی توسط هیچ دوربینی ثبت نشده و هیچ رسانه چینی یا عربی نیز نقل نکرده و دست کم باید تصاویر و اسنادش منتشر شود تا همه آن را باور کنند. نکته جالب اینکه مسئولان ورزش ایران پس از آنکه ادعا کردند مسئولان چینی و کویتی از آنها عذرخواهی کرده‏اند، خیلی راحت به مراسم افتتاحیه بازگشتند و به تماشای ادامه مراسم نشستند.

تازه یکی دو روز بعد هم در اخبار ورزشی شبکه 3 اعلام شد که چینی ها بسیار! عذر خواهی کرده و عنوان کرده اند که دلیل این به ظاهر اشتباه این بوده که مسئول برگزاری مراسم از نقشه ای استفاده کرده که نام خلیج عربی (به جای خلیج فارس) در آن نوشته شده بوده است .... خدایی یکم فکر کنید آخه مگه میشه چین با آن همه ... و نظمی که از آن سراغ داریم  چنین اشتباهی انجام دهد و یا اصلا در چین یک نقشه معتبر وجود ندارد! مگه میشه ...

 

اما آیا تمامیت ارضی ایران به اندازه عدم حضور کاروان ایران در افتتاحیه و ترک کامل مراسم از سوی تمامی مسئولان ایران ارزش نداشت که علی سعیدلو و محمدعلی آبادی تنها دقایقی، این حرکت را انجام دادند؟ حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که چینی‏ها یک عذرخواهی ساده برابر جعل هویت یک نام تاریخی در بزرگ ترین مراسم ورزشی آسیا که صدها میلیون بیننده داشته کرده اند، کفایت می‏کند؟ آیا اگر ایران تمامیت ارضی چین را زیرسوال ببرد، چین با یک عذرخواهی رضایت می‏ دهد؟

 

 

نکته جالب آنکه در سایت اطلاع رسانی این مسابقات که توسط مسئولان ورزش ایران راه اندازی شده، با سانسور خبری وقوع این اتفاق تلخ، از کشتی ایرانی سخن به میان آمده که نمادهای ایرانی را روی امواج گوانگ ژو حرکت می‏داده؛ کشتی که بر اساس تصویر منتشره چینی است و حتی زحمت کشیده نشده تصویری از یک کشتی ایرانی گذاشته شود و اینچنین درصدد ماله کشی آبروریزی اتفاق به وقوع پیوسته برآیند!

 

گفتنی است؛ علی سعیدلو به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی، لحظاتی پیش از مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی 2010 گوانگ ژو با "ون جیابائو" نخست وزیر چین، دیدار و گفت و گو کرد و در این گفت و گو اظهار داشت: من لازم می دانم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران از تدارک بسیار خوب و موفق شما در راه برگزاری بازی های آسیایی، از شما و همه مردم چین تشکر کنم. بدون شک، چین یکی از قدرت های بزرگ ورزش در آسیا و جهان است و ارتباط بسیار خوبی نیز با جمهوری اسلامی ایران دارد و امیدوارم ارتباط بین ورزش دو کشور ایران و چین، هر روز افزایش یابد!

 

آخ ناراحت شدید ببخشید ولی تازه شروع شده ...

 

دومین اتفاق ...

گزارش خبرنگار ايسنا از گوانگ‌ ژو

وضعيت زنگنه و جزييات حادثه از زبان رييس ستاد پزشکي کاروان ايران:

پگاه سه ماه نبايد ورزش كند  

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

1389/08/30

11-21-2010

17:57:12

8908-20384: كد خبر

 

 

 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

 

رييس ستاد پزشکي کاروان ايران در گوانگجو جزييات حادثه سانحه رانندگي كاراته‌كاهاي تيم ملي و وضعيت پگاه زنگنه را تشريح كرد.

 

پوركاظمي، رييس فدراسيون پزشكي ورزشي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به گوانگ‌جو اظهار كرد: پگاه زنگنه همراه با سه كاراته‌كاي تيم ملي شنبه شب در حالي كه بعد از صرف شام از رستوران دهكده راهي محل اسكان خود بودند، دچار سانحه رانندگي شدند. ماشين برقي مستقر در دهكده در يك پيچ با سرعت پيچيده بود كه كاراته‌كاها به بيرون از ماشين پرت شده و روي يكديگر افتاده بودند كه پگاه زنگنه دومين فردي بود كه به بيرون پرت شده بود اما آسيب ديدگي او از سايرين جدي‌تر است.

 

پور كاظمي ادامه داد: بعد از پرت شدن اين كاراته‌كا به بيرون ماشين سر او با زمين برخورد كرده و از ناحيه سر دچار آسيب ديدگي شده كه بلافاصله بعد از اين حادثه او را به بيمارستان "هاينو" شهر گوانگ‌جو فرستادند كه به سرعت مورد معاينات پزشكي سه جراح مغز و اعصاب از پكن و گوانگ‌جو قرار گرفت. بعد از انجام معاينات پزشكي و ام‌آر‌آي، خدا را شكر اين يقين حاصل شد كه زنگنه مشكل حادي ندارد. او مي‌تواند بدون مشكل حرف بزند و قدرت تكلم دارد. حال عمومي اين ورزشكار خوب است و هيچ نشانه‌اي از سرگيجه يا حالت تهوع در او وجود ندارد.

 

رييس كميسيون پزشكي كميته ملي المپيك ادامه داد: اين ورزشكار از بخش آي‌سي‌يو مرخص شده اما لازم است چندين روز در بيمارستان بستري شود و تحت مراقبت پزشكان باشد. او حداقل تا سه ماه اجازه تمرين نخواهد داشت اما هيچ خطر جدي او را تهديد نمي‌كند.

 

وي تاكيد كرد: براي ساير كاراته‌كاها مشكل خاصي به وجود نيامده و مي‌توانند در بازي‌ها حضور پيدا كنند.

 

خبرگزاری پرتاب نیوز

پناهی: مسئولان برگزارکننده بابت ماجرای کاراته عذرخواهی کردند

مرتبط با: پناهي: مسئولان برگزاركننده بابت ماجراي كاراته عذرخواهي كردند

 

رئیس فدراسیون کاراته گفت: مسئولان برگزاری بابت ماجرای پگاه زنگنه از ایران عذرخواهی کرده‌اند. ( آخی کارشون را انجام میدن بعدم عذر خواهی می کنن مثل اینکه من یکی را بکشم بعد بگم ببخشید تقصیر آستینم بود!)

 

عباس احمدپناهی اظهار داشت: این اتفاق بر اثر سهل انگاری راننده ماشین برقی (توج داشته باشید راننده از چشم بادامی ها بوده )  در دهکده ورزشکاران به وجود آمده است و این صحبت هایی که درباره تیم ملی کاراته و رفتن آنها به خرید و تصادف کردن، می زنند بی انصافی است.

رئیس فدراسیون تصریح کرد: کاراته کاران خانم برای غذا رفته بودند که سرعت ماشین زیاد بوده و سرپیچ زنگنه به بیرون پرت می شود.

وی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند فدراسیون مسئول این ماجراست و باید پاسخگو باشد، گفت: فدراسیون باید جوابگوی چه چیزی باشد؟ سرپرست تیم که راننده نبود تا بخواهد پاسخگو باشد.

پناهی یادآور شد: مسئولان کمیته برگزاری، شهردار و چند تن از مسئولان چین از ایران بابت این اتفاق عذرخواهی کردند. ما هنوز امیدواریم که پزشک با مبارزه زنگنه موافقت کند.

وی افزود: فعلاً او در حال استراحت است و تا پایان بازی های گوانگجو با تیم ملی می ماند، اگر پزشک اجازه دهد خودش این انگیزه و آمادگی را برای مبارزه دارد.

پناهی درباره وضعیت تیم ملی خاطرنشان ساخت: اگر اعضای تیم کار خودشان را بکنند، همه مدال می گیرند البته نمی توانم رنگ آن را تعیین کنم. سمیرا ملکی پور نیز که به جای زنگنه در نظر گرفته ایم مقام کشوری دارد و در لیگ حضور داشته است به همین دلیل شانس مدال دارد.

 

 

 

 

اما ادامه کار ...

علی اکبری که باید برابر حریف قزاقی به پیروزی می رسید قربانی ناداوری شد تا نتواند به فینال برسد ( داوری که کره ای بود، حالا هی جومونگ ببینید و به به و چه چه کنید )  و قزاقستان ، شانس اول کسب مدال طلایی شود که حق کاروان ایران بود. سایت بازی ها در این باره نوشت:«علی اکبری که توانسته بود با شکست رامانوف از قرقیزستان  و علی سلمان از عراق راهی دیدار ماقبل فینال گردد در این دیدار مقابل " تینالیف" از قزاقستان قرار گرفت که علیرغم شایستگی و در حالی که در هر سه تایم امتیاز گرفت، داوران حق او را آشکارا ناحق کردند و و امتیازاتش را ثبت نکردند تا این ملی پوش غیرتمند و شایسته کشورمان محکوم بهباخت مقابل ناداوران و مافیای داوری گردد.

 

اعتراض های محمد بنا . علی اکبری برای بازبینی فیلم هر سهد تایم نیز بی نتیجه ماند چرا که داوران از پیش نتیجه این مسابقه را به نفع حریف قزاق رقم زده بودند.

 

علی اکبری کشتی گیر ۹۶ کیلوگرم کشورمان است که در این دوره از بازیها با صلاحدید محمد بنا رد ۱۲۰ کیلوگرم حضور یافت و توانست دو حریف قدرتمند را در دور اول و دوم و حتی حریف قزاق را در سومین دیدار شکست دهد اما با اجبار باید برای کسب مدال برنز تلاش نماید»

 

در این یه مورد به موقع اعتراض شد ...

ارسال نامه‌ي اعتراض‌آميز ايران به رييس شوراي المپيك آسيا

افشارزاده در گفت‌وگو با ايسنا:

فيلم كشتي‌ها بازبيني مي‌شود

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

1389/09/02

11-23-2010

12:12:53

8909-01257: كد خبر

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

 

بهرام افشارزاده در اعتراض به ناداوري‌هاي كشتي ايران به شيخ احمد فهد الصباح رييس شوراي المپيك آسيا نامه نوشت.

 

دبير كل كميته ملي المپيك در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به گوانگجو، اظهار كرد: به شوراي المپيك آسيا و شيخ احمد نامه نوشتيم و آنها اظهار كردند كه فيلم كشتي گيران ايراني را بازبيني خواهند كرد و قرار شد چند داور بي‌طرف در اين خصوص نظر دهند.

 

دبيركل كميته ملي المپيك افزود: بهتر است در اين‌گونه مسايل عاقلانه‌تر برخورد شود. كادر فني بايد با آرامش بيشتري كار مي‌كردند. در هر صورت اتفاقي است كه افتاده. آنها بايد ورزشكار را به آرامش دعوت كرده و جلوي تشنج را مي‌گرفتند.

 

وي ادامه داد: ما فردا و پس فردا در 5 وزن مسابقه داريم. بايد كاري مي‌كرديم كه آرامش تيم حفظ مي‌شد. به نظرم كادر فني كمي عجله كرد. در هر صورت ورزشكار به خاطر شرايط مسابقه تحت فشار است و ما بايد با تدبير خودمان فشار را از روي دوش او بر مي‌داشتيم.

 

افشارزاده در پاسخ به اين سوال كه آيا چهار مدال دو روز گذشته كشتي ايران در داوري‌هاي امروز تاثير داشت؟ گفت: بعيد نيست كه مدالهاي ما موثر بوده باشد. ديروز داوران خوب قضاوت كردند. اما امروز با قضاوت‌هاي ناعادلانه آنها تنش ايجاد شد.

 

پس از حذف علي ‌اكبري با ناداوري

غلام محمدي در گفت‌وگو با ايسنا:

جلوي چشم خودم سرپرست قزاقستان به داور كره‌اي پول داد.          

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

1389/09/02

11-23-2010

08:01:22

8909-00888: كد خبر

 

 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

 

سرمربي تيم ملي كشتي آزاد ايران مي‌گويد با چشمان خود ديده كه سرپرست تيم كشتي قزاقستان در سرويس بهداشتي سالن به داور كره‌اي مبارزه امير علي اكبري با حريف قزاقستاني دلار داده است.

 

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از گوانگ‌جو، امروز(سه‌شنبه) صبح امير علي اكبري كشتي‌گير وزن 120 كيلوگرم ايران در مرحله نيمه نهايي با قضاوت ناعادلانه داور كره‌اي به تيناليف قزاقستاني باخت و نتوانست به فينال صعود كند. پس از اين ناداوري و اعتراض علي اكبري، ‌مسوولان برگزاري بازي‌هاي آسيايي به دليل آنچه بي احترامي به داوران خوانده شده كشتي‌گير ايراني را از ادامه حضور در مسابقات محروم و او را هم 50 هزار دلار جريمه كردند. ( به این میگن سر بریدن از نوع چشم بادامی ها یعنی کره + چین )

 

با اين حال جالب اينجاست كه غلام محمدي سرمربي تيم ملي كشتي آزاد ايران مي‌گويد با چشمان خود ديده كه سرپرست تيم كشتي قزاقستان در سرويس بهداشتي به داور كره‌اي دلار داده است. محمدي به خبرنگار اعزامي ايسنا گفت: من در سرويس بهداشتي بودم كه ديدم سرپرست تيم قزاقستان و داور كره‌اي هم حضور داشتند. خودم ديدم كه سرپرست تيم قزاقستان به اين داور پول مي‌داد.

 

خبرنگار ايسنا گفت كه آيا حاضر هستيد اين صحبت‌تان منتشر شود كه محمدي در پاسخ گفت: من چيزي را كه با چشمان خودم ديدم را براي‌تان روايت كردم و دروغ ندارم كه بگويم.

 

 

اتفاق بعدی ...

مبارزه غيرتمندانه كشتي گير كشورمان و ...      

سرويس: سياسي

1389/09/02

11-23-2010

16:49:23

8909-01724: كد خبر

 

 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: سياسي

 

 

رييس جمهور با تجليل از سعيد احمدي، ملي پوش وزن 60 كيلوگرمي تيم ملي كشتي آزاد كشورمان، اين ورزشكار غيور را شايسته قهرماني خواند.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌دكتر محمود احمدي نژاد امروز (سه شنبه) در زنجان و هنگام تماشاي مسابقه احمدي با حريفي از چين، مبارزه غيرتمندانه اين ورزشكار را در شرايط نامساعد جسمي مورد تحسين قرار داد و خواستار تجليل از وي شد.

 

سعيد احمدي در حالي كه از ناحيه زانو و مچ پا به شدت آسيب ديده بود ،به رغم رفتار ناجوانمردانه حريف چيني، مسابقه را تا پايان ادامه داد و در جايگاه پنجم آسيا قرار گرفت.

بله دیگه اول زد پای بازیکن را مسدوم کرد بعد هم مدام از طرف همون پا زیرگیری کرد تا بازی را ببره بعد که برنده شد کشتی گیر ما را بقل میکنه تا بگه جوانمرده نمی دونه ما خودمون ختم روزگاریم و می دونیم این حرکتش یعنی چی و ...

 

حالا خودتون قضاوت کنید این اتفاقات زنجیره ای مشکوک نیست؟ آیا مسئولان به خوبی اعتراض خود را نشان داده اند؟ و آیا ...

 

اینم نتیجه کار هاشون ( البته تا اینجای کار؛ تازه ای کاش فقط به ورزش ما ضربه خورده بود، ضربه وارده به فرهنگ و ... را چگونه بپذیریم؟Cry )

گزارش خبرنگار ايسنا از گوانگ‌جو - پايان روز يازدهم

پنجمي ايران در جدول توزيع مدال‌ها   

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

1389/09/02

11-23-2010

19:02:18

8909-01788: كد خبر

 

 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بازيهاي آسيايي 2010

 

در پايان يازدهمين روز بازي‌هاي آسيايي كاروان ورزشي ايران در مكان پنجم جدول رده‌بندي توزيع مدال‌ها قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از گوانگ‌جو، يازدهمين روز رقابت‌ها چندان براي كشورمان خوب به پايان نرسيد و ايران موفق به كسب مدال طلا نشد. (به لطف چشم بادامی ها و داورانشان ... که در فوتبال هم ما را بی نسیب نگذاشتند! )

 

نمايندگان ايران در رشته‌هاي كشتي فرنگي و آزاد و دووميداني شانس مدال داشتند كه تنها يك مدال نقره براي سجاد مرادي در ماده دو 800 متر به دست آمد. تيم ملي فوتبال اميد هم در ديدار با ژاپن مغلوب شد و نتوانست به فينال برسد اما نكته خوشايند و خوشحال كننده يازدهمين روز رقابت‌ها پيروزي هندباليست‌هاي خوب ايران مقابل تيم قدرتمند ژاپن بود كه اندكي از ناراحتي شكست مقابل اين تيم در نيمه نهايي فوتبال را جبران كرد.

 

كاروان ورزشي ايران در پايان يازدهمين روز رقابت‌ها جايگاه چهارمي‌اش را از دست داد و با 12 نشان طلا، 9 نقره، 15 برنز و مجموع 36 مدال در مكان پنجم قرار گرفت.

 

تايوان روز خوبي را پشت سر گذاشت و چهار مدال طلا به دست آورد و ايران را در جدول پشت سر گذاشت.

 

جدول رده‌بندي مدال‌ها در پايان روز يازدهم:

 

1ـ چين (165 طلا،‌ 85 نقره، 79 برنز)

 

2ـ كره جنوبي (64 طلا،‌ 55 نقره، 74 برنز)

 

3ـ ژاپن (34 طلا،‌ 64 نقره، 68 برنز)

 

4ـ تايوان (12 طلا،‌ 11 نقره، 29 برنز)

 

5ـ ايران ( 12طلا،‌ 9 نقره، 15 برنز)

 

6ـ هنگ‌كنگ ( 8 طلا،‌ 14 نقره، 14 برنز)

 

7ـ قزاقستان (7 طلا،‌ 14 نقره، 26 برنز)

 

8ـ هند (7 طلا،‌ 12 نقره، 20 برنز)

 

9ـ تايلند (7 طلا،‌ 7 نقره، 26 برنز)

 

10ـ مالزي (6 طلا،‌ 13 نقره، 8 برنز)

 

كاروان ورزشي ايران فردا در دوازدهمين روز بازي‌هاي آسيايي در رشته‌هاي كشتي آزاد، دووميداني و كاراته، شانس مدال طلا دارد.


موضوعات:جالب و خواندنی ,

بر چسب: ,
چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- چشم-بادامی-ها-سر-ایران-و-ایرانی-را-به-راحتی-بریدند- امتیاز : 853 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
نظرسنجی
به نظر شما زشت نیست که بین ولنتاین و اسفندگان تفاوتی قائل نیستیم و فرهنگ آریایی خودمون را زیر پا گذاشته و فرهنگ غرب را می پرستیم؟


نتايج|| آرشیو نظرسنجی