پارسی پدیا- پخش دعاي ربنا با صداي شجريان از صداوسيما ممنوع شد .... لینک دانلود دعا

تاریخ: یکشنبه 07 شهریور 1389 ساعت: 14:40 بازدید: 771 نویسنده: Mehrdad-p70

                                                      

پخش دعاي ربنا با صداي شجريان از صداوسيما ممنوع شد

این خبری بود که چندی پیش در خبرگزاری های مختلف به آن پرداخته شد خبری که بسیاری از روزه داران را ناراحت کرد؛ همچنین موجب اعتراض بسیاری از جمله چند تن از هنرمندان شد؛ علت این تصمیم هرچه بود (که در ادامه کمی به آن پرداخته ام) چند نتیجه داشت:
1- بسیاری تا قبل از این تصمیم نمی دانستند که خواننده این دعا و صاحب این صدای زیبا استاد شجریان است؛ که حالا با حساسیت نشان دادن رسانه ملی مردم هم حساس تر شده و حداقل به اطلاعات عمومیشان افزوده شد!!!!
2- به هرحال هستند کسانی که عاشق و شیدای این صدا و شخصیت هستند که با این کار حتما نظرشان نسبت به رسانه ملی بسیار تغییر کرده است.
3- در اين ميان شنوندگان و بينندگان صداوسيما هستند که حظ و لذت لحظه هاي افطارشان امسال رنگ و بوي ربنا نخواهد داشت؛ ربنایی که بسیاری از خاطره های زیبا را به یادشان می آورد.
به همین دلیل من لینک دانلود این دعا را برای شما عزیزان و روزه داران در ادامه مطلب قرار دادم.
التماس دعا


                                           لینک دانلود دعا


سازمان صداوسيما پخش دعاي ربنا با صداي محمدرضا شجريان را به طور کامل در تمام شبکه ها ممنوع کرد.
به گزارش البرز اين تصميم از چند روز قبل به اطلاع برنامه سازان ويژه برنامه هاي افطار کليه شبکه هاي راديو و تلويزيون رسيده و مورد تاکيد قرار گرفته است.
اين سازمان حتي از پخش آگهي هاي بازرگاني که معمولا در ماه رمضان با نواي اذان يا دعا همراه است در صورتي که صداي ربنا زير صداي آگهي قرار گرفته باشد ممانعت مي کند.
گزارش البرز حاکي است سال گذشته و بعد از حوادث و ناآرامي هاي بعد از انتخابات محمدرضا شجريان به مواضع و اظهارات رییس دولت نهم تاخت و آشکارا از او انتقاد کرد. او همچنين از صداوسيما خواست هيچيک از اثارش را پخش نکند. استاد آواز ايران تنها اجازه پخش دعاي ربنا در ماه مبارک رمضان را به رسانه ملي داد که اين سازمان هم با احتياط و تنها در يک يا دو برنامه تلويزيوني از اين يادگار دلنشين ماههاي صيام استفاده کرد.
و پس از آن با خواندن آهنگ سرود سبزها که از نظر مدت زمان ساخت در بین کاهای استاد بی نظیر بود (1ماه) به انتفاد پرداخت......
و امسال پخش این آهنگ از رسانه ملی ممنوع اعلام شد.
در اين ميان شنوندگان و بينندگان صداوسيما هستند که حظ و لذت لحظه هاي افطارشان امسال رنگ و بوي ربنا نخواهد داشت.


انتقاد حامد بهداد از عدم پخش ربناي شجريان


                                     


 داي تلويزيون را قطع مي‌كنيم و «ربنا»ي شجريان را از موبايلمان گوش مي‌كنيم!
 ینما روز _ موج انتقادات عموم مردم، هنرمندان و اهالي فرهنگ و ادب به صدا و سيما براي اقدام سليقه‌اي رسانه ملي در مورد حذف ربنا در ماه رمضان ادامه دارد و حالا نوبت به يكي از مطرح‌ترين بازيگران سينماي ايران رسيده‌است تا در برابر اين حركت صدا و سيما موضع بگيرد.

حامد بهداد بازیگر جوان و با استعداد سینمای ایران در یادداشتی که در یکی از هفته نامه ها منتشر شده است به تمجید از ربنای استاد شجریان پرداخته است .

حامد بهداد بازیگر جوان و با استعداد سینمای ایران در یادداشتی که در یکی از هفته نامه ها منتشر شده است به تمجید از ربنای استاد شجریان پرداخته است .
به گزارش پارس توریسم، بهداد در یادداشت خود که در هفته نامه پیک سبز منتشرشده نوشته است :امروز به این فکر می کردم که چرا خاطره های مااز رمضان مدام کم می شود .
مگر می شود ماه رمضان را بدون صدای ربنا سر کرد .چه طور دلشان می آید که چنین کاری راانجام دهند؟خیلی دلم می خواهد بدانم که آیا این افطار به دل خودشان می چسبد وقتی تلویزیون یا رادیو را روشن می کنند و صدای ربنا از آن نمی آید .مگر آنها که پخش ربنا را ممنوع کرده اند خودشان غیر از ما هستند که می توانند ماه رمضان بدون ربنا داشته باشند؟!آیا آن روزه ،روزه می شود که با دل خوش ورغبت و رضایت نباشد ؟مگر آن ضیافت الهی که می گویند چگونه تدارک دیده می شود ؟ما با همین صدای اذان موذن زاده اردبیلی ،صدای ربنای شجریان و خاطرات شیرینی که داریم با میل روزه می گیریم وبا میل سر سفره افظار می نشینیم .
به گزارش پارس توریسم ،بهداد درادامه یادداشت خود نوشته است :حالا دل تک تک ما پر است از این اتفاق. کدام مصلحت مهم تر است از دل مومنانی که خوشند به این خاطرات و این نغمه های روحانی و جوانانی که بااین صداهای دلنشین و جاودانه جذب می شوند . ما صدای ربنا رادر موبایل هایمان داریم .وقت افطار که می شود پای سفره افطار می نشینیم صدای تلویزیون را می بندیم و با صدای ربنا صبر می کنیم تا وقت افطار برسد.

                                    papedia.blogveb.com


موضوعات:بزرگان و مشاهیر پارسی ,

بر چسب: ,
پخش-دعاي-ربنا-با-صداي-شجريان-از-صداوسيما-ممنوع-شد--....--لینک-دانلود-دعا پخش-دعاي-ربنا-با-صداي-شجريان-از-صداوسيما-ممنوع-شد--....--لینک-دانلود-دعا پخش-دعاي-ربنا-با-صداي-شجريان-از-صداوسيما-ممنوع-شد--....--لینک-دانلود-دعا پخش-دعاي-ربنا-با-صداي-شجريان-از-صداوسيما-ممنوع-شد--....--لینک-دانلود-دعا پخش-دعاي-ربنا-با-صداي-شجريان-از-صداوسيما-ممنوع-شد--....--لینک-دانلود-دعا امتیاز : 1127 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
نظرسنجی
به نظر شما زشت نیست که بین ولنتاین و اسفندگان تفاوتی قائل نیستیم و فرهنگ آریایی خودمون را زیر پا گذاشته و فرهنگ غرب را می پرستیم؟


نتايج|| آرشیو نظرسنجی